مجله اینترنتی پیک سلامت
Menu
تقویم و رویدادهای پزشکی
کمک به سازمان خیریه محک
 
یکشنبه 24 بهمن 1395
بازدید : 772
نظرات : 0
نویسنده :

همه چیز درباره نوشیدن قهوه در پایان شب

همه چیز درباره نوشیدن قهوه در پایان شب

غالبا افراد شب کار بیشتر قهوه می نوشند قهوه نوشیدنی محبوب افراد شب زنده دار است می خواهیم از عوارض مصرف طولانی مدت این نوشیدنی بدانیم نخوابیدن به واسطه مصرف نوشیدنی های کافئین دار چه عوارضی برای بدن در بر دارد توصیه های متخصصین تغذیه در مورد این نوشیدنی چیست بهتر است از جایگزین های سالم مانند آبمیوه ها برای قهوه استفاده کنید.

استفاده بهینه از کافئین اهمیت استفاده از قهوه فراتر از کافئین آن است. قهوه، یکی از بهترین نوشیدنی‌هایی است که علاوه بر بالا بردن سطح هوشیاری، انرژی خوبی به بدن می‌دهد. درواقع، عادت دادن بدن به مصرف قهوه در اوقات مشخص می‌تواند کارکردهای بدن را تنظیم کند و انرژی بدن را بالا ببرد.

با این‌حال، دکتر دبورا راتز (از متخصصان کلینیک کلیولند) تاکید می‌کند که مساله زمان‌بندی در مورد قهوه بسیار مهم است. درواقع، افراد در ساعات نزدیک به پایان شیفت شب و فرارسیدن زمان خواب نباید از قهوه استفاده کنند، چون این کار می‌تواند مانع از خوابیدن آنان در ساعت استراحت شود. این افراد در صورت نیاز به استفاده از نوشیدنی‌ها می‌توانند سراغ آب‌میوه‌های تازه بروند. اهمیت استفاده از چشم‌بند خواب متخصصان معتقدند که افراد شب‌کار در زمان استراحت خودشان باید از چشم‌بند برای خواب راحت استفاده کنند. خوابیدن در ساعاتی که نور خورشید وجود دارد، واقعا سخت است و مساله وقتی بدتر می‌شود که افراد شب‌کار به‌خاطر نور خورشید یا سروصدا بیدار می‌شوند.

بنابراین، کمک گرفتن از هر کاری که بتواند به خواب رفتن و تداوم خواب را برای این افراد تسهیل کند، واقعا ضروری است.

مجله پزشکی پیک سلامت
امتیاز شما به این مطلب چند است ؟
Article Rating تعداد امتیاز های این مقاله : 1
 
تصاویر
/Portals/0/Images/cup-of-coffee-peykesalamat.com.jpg
  • همه چیز درباره نوشیدن قهوه در پایان شب
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

فروش اینترنتی محصولات کیارا آمبرا آلمان

محصولات آرایشی و بهداشتی لانسون فرانسه