مجله اینترنتی پیک سلامت
Menu
تقویم و رویدادهای پزشکی
کمک به سازمان خیریه محک
 
یکشنبه 22 مرداد 1396
بازدید : 1496
نظرات : 0
نویسنده :

چند ترفند ساده برای کاهش وزن

چند ترفند ساده برای کاهش وزن

تغییر سبک زندگی، استفاده از مواد غذایی پرکالری و کم تحرکی سبب شده افراد بسیاری دچار اضافه وزن شوند و از این مشکل رنج ببرند. رژیم غذایی استاندارد به همراه ورزش کردن و دویدن یکی از موثرترین راهکارها برای کاهش وزن است.

برای کاهش وزن با استفاده از ورزش راهکار‌های زیر می‌تواند راه گشا باشد.

دویدن را هر زمانی که فرصت دارید انجام دهید

دویدن را برای یک روز و یک زمان مشخص کنار نگذارید، کافی است زمان و مکان مناسب برای دویدن داشته باشید، فرصت را از دست نداده و به سرعت به ورزش بپردازید.
تحقیقات نشان داده است ورزش کردن در یک بازه زمانی کوتاه بسیار اثر بخش‌تر از ورزش کردن دریک بازه زمانی طولانی است. برای یک بازه زمانی هفت الی ۱۰دقیقه‌ای بدوید و این بازه زمانی را طولانی تر نکنید. اما با شدت بدوید تا ضربان قلب شما بالا رود و دچار تعریق شوید.

از زمان شمار استفاده کنید

برای اندازه گیری بازه زمانی دویدن خود از زمان شمار استفاده کرده و سعی کنید به تدریج این بازه زمانی را افزایش دهید، اگر زمان شمار دیجیتال ندارید می‌توانید از زمان شمار موجود برروی گوشی تلفن همراه هوشمند خود استفاده کنید.‌
می‌توانید از دستگاه گام شمار و سنجش ضربان قلب نیز برای بررسی وضعیت قلب خود استفاده کنید و به این ترتیب وضعیت سلامت خود را حین ورزش بررسی کنید.
کفش ورزشی مناسب بپوشید

کفش مناسب برای دویدن بپوشید، کفش نامناسب می‌تواند سبب کمر درد در شما شود، کفش راحت و سایز مناسب بپوشید که تبادل هوایی مناسبی بین پای شما و محیط خارج از کفش ایجاد کند.

از ورزش کردن لذت ببرید

ورزش یک کار اجباری نیست بلکه تمرینی مفید برای حفظ سلامت و جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری‌ها است. هیچ چیز بدتر از ورزش کردن اجباری و با احساس ناراحتی و عصبانیت نیست، در این حالت ورزش کردن حتی برای بدن مضر است و می‌تواند سبب ابتلا به انواع بیماری‌ها از جمله فشارخون بالا شود. ورزش کردن را دوست داشته باشید و به میزان استاندارد ورزش کنید تا سلامت بمانید.

به خورد و خوراک خود نیز اهمیت دهید

ورزش برای کاهش وزن کاهش وزن با دویدن تاثیر کفش ورزشی مناسب بر لاغری اهمیت ورزش گروهی افزایش تاثیر ورزش برای لاغری ورزش برای کاهش وزن کاهش وزن با دویدن تاثیر کفش ورزشی مناسب بر لاغری اهمیت ورزش گروهی افزایش تاثیر ورزش برای لاغری

با وجود مفید بودن ورزش دو برای کاهش وزن، اما در کنار ورزش اهمیت به تغذیه سالم و نیز خواب کافی نیزدر کاهش وزن افراد بسیار موثر است.

گروهی ورزش کنید

اگر به تنهایی انگیزه ورزش کردن و دویدن برای کاهش وزن را ندارید می‌توانید به صورت گروهی ورزش کنید، این کار می‌تواند باعث علاقه مندی شما به انجام ورزش و کاهش وزن شما شود.

مجله پزشکی پیک سلامت
امتیاز شما به این مطلب چند است ؟
Article Rating تعداد امتیاز های این مقاله : 7
 
تصاویر
/Portals/0/Images/healthy-and-quick-weight-loss-tips-for-men.jpg
  • چند ترفند ساده برای کاهش وزن
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

فروش اینترنتی محصولات کیارا آمبرا آلمان

محصولات آرایشی و بهداشتی لانسون فرانسه