مجله اینترنتی پیک سلامت
Menu
تقویم و رویدادهای پزشکی
کمک به سازمان خیریه محک
 
دوشنبه 11 بهمن 1395
بازدید : 1708
نظرات : 0
نویسنده :

کشف بزرگ دانشمندان در ناباروری آقایان

کشف بزرگ دانشمندان در ناباروری آقایان

یک تیم تحقیقی موفق شد با استفاده از فرمولی دارویی تهیه کند که مانع حرکت اسپرم در آقایان می شود. با این روش آقایان می توانند باروری خود را کنترل کنند. دانشمندان این فرمول را شگفت انگیز خواندند.

کشف شگفت انگیز دانشمندان که یک قدم به قرص جلوگیری آقایان، نزدیک تر شدند. به دنبال یک موفقیت بزرگ، دانشمندان توانستند به ایده قرص جلوگیری برای مردان دست یابند.
در این کشف از پپتید ها استفاده شد که نحوه کار سلول های انسان را تغییر می دهد. در این حالت، اسپرم ها توانایی حرکت خود را از دست می دهند که منجر به ناباروری در آقایان می شود. دانشمندان این کشف را فوری و شگفت انگیز خواندند.
امید می رود که این محصول را بتوان به صورت قرص و یا اسپری بینی چند ساعت و حتی چند دقیقه قبل از رابطه جنسی استفاده کرد.
معمولا به خانم ها گفته می شود که از هفته ها و یا ماه ها قبل از بارداری، از قرص های جلوگیری استفاده نکنند. اما به اعتقاد محققان تاثیرات قرص های مخصوص آقایان آنی است که آن هم تنها پس از گذشت چند روز از بین می رود.
به گفته یک کارشناس تنظیم خانواده، قرص های جلوگیری برگشت پذیر به مردان کمک می کند تا هر موقع که خواستند باروری خود را کنترل کنند و برای زوج ها، مخصوصا خانم هایی که نمی خواهند قرص مصرف کنند، بسیار مفید است.
سرپرست این تیم تحقیقی، جان هاول، می گوید: “قرص های ترکیبی جدید که در آزمایشگاه تولید شده است، نتیجه ای بسیار عالی و سریع نشان داد. وقتی اسپرم های سالم به این قرص ها اضافه شدند ظرف چند دقیقه دیگر نمی توانستند حرکت کنند”.
این تیم با همکاری دانشمندان پرتغالی قرص هایی ترکیبی ساختند که پپتید نفوذ سلولی نام داشت.
“این رویکرد کاملا منحصر به فرد است و تا به حال در هیچ جای دیگر روی این موضوع کار نشده است”.
پپتید ها، زنجیره کوچکی از امینو اسید ها هستند که نحوه کار سلول های انسان را تحت الشعاع قرار می دهند. معمولا به طور طبیعی این اتفاق می افتد اما به طور مصنوعی هم می توان این کار را انجام داد.
دانشمندان دانشگاه ولورهامپتون پیش از این گفته بودند که پپتید های خاص می توانند در سلول های اسپرمی نفوذ کنند. سپس، کارشناسان باروری در پرتغال، پروتئینی حیاتی را کشف کردند که باعث حرکت اسپرم ها می شد. پس از آن هم قرص های ترکیبی ساختند که اثر پروتئین ها را از بین ببرد.
این آزمایش در ابتدا بر روی اسپرم های انسانی و گاوی امتحان شد. و ظرف مدت سه سال هم روی حیوانات زنده انجام خواهد شد.
به گفته پروفسور هاول “هنوز خیلی زود است که بگوییم این روش از چه طریقی قابل استفاده است اما هر سه روش قرص، اسپری بینی، و یا کاشت زیر پوستی امکان پذیر است”.
این تحقیق حداقل به نیمی از مردانی که از نظر جنسی فعال هستند، قرص های جلوگیری را پیشنهاد می دهد.
مطلعات دیگری هم در حال انجام است و موضوع ناباروری آقایان را پیگیری می کند. یکی از آن ها، انجام تزریقات بسپار است که باعث کند شدن فعالیت های اسپرم شود.
به گفته جان گیلباد از دانشگاه لندن “قرص های جلوگیری آقایان برای بسیاری از زوج ها می تواند مفید باشد حتی برای آن دسته از خانم هایی که به دلایل پزشکی نمی توانند قرص مصرف کنند. این قرص ها می تواند به آقایان کمک کند تا قدرت باروریشان دست خودشان باشد، برای مثال، در شرایطی که خانمی گفته قرص مصرف می کند، اما در واقع قرصی مصرف نکرده است”.

مجله پزشکی پیک سلامت
امتیاز شما به این مطلب چند است ؟
Article Rating تعداد امتیاز های این مقاله : 1
 
تصاویر
/Portals/0/Images/13_peykesalamat.com.jpg
  • کشف بزرگ دانشمندان در ناباروری آقایان
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

فروش اینترنتی محصولات کیارا آمبرا آلمان

محصولات آرایشی و بهداشتی لانسون فرانسه